LEMKEN hibridinis skutikas „Koralin 9“

Žemės ūkis – tai sritis, kuri nuolat keičiasi ir kurioje visą laiką reikia prisitaikyti prie naujų iššūkių. Pastaraisiais metais vyravusios
sausros paveikė dirvą ir vanduo virsta vis svarbesniu ir svarbesniu ištekliumi, todėl tapo dar svarbiau atrasti naujas tvariosios žemdirbystės alternatyvas bei sprendimus. Naujasis „LEMKEN Koralin 9“ hibridinis skutikas apsaugo dirvą nuo korozijos ir padidina jos gebėjimą sulaikyti vandenį. Šis hibridinis skutikas – tai diskinio ir noraginio skutikų privalumų derinys ir jis puikiai tinka viso pločio itin sekliam žemės dirbimui. Taip apsaugoma dirva ir jūs galite tikėtis optimalių savo darbo rezultatų.

Auginant tarpines kultūras, atgaivinama dirva ir efektyviai sumažinama dirvos erozija, kurią sukelia vanduo ir vėjas, ypač tose srityse, kurios linkusios į eroziją. Atliekant paviršinį viso pločio dirbimą hibridiniu skutiku „Koralin 9“, pavasarį patikimai pakertamos tarpinės kultūros. Didžioji drėgmės dalis lieka dirvoje, nes po to jos nebeima iš dirvos vandens.

Iškart po derliaus nuėmimo pats laikas paruošti pagrindą, iš kurio galės optimaliai augti kiti pasėliai. „Koralin 9“ pjauna ražieną tiek vertikalia, tiek horizontalia kryptimi per visą darbinį plotį greitam mikrobiologiniam skaidymui palengvinti. Tuo pat metu jis labai negiliai įterpia derliaus likučius.

„Koralin 9“ taip pat puikiai tinka ražienoms apdirbti antruoju akėjimu. Išaugę savaime įsisėjantys augalai ir rapsai pakertami nedideliame gylyje ir tolygiai paskirstomi dirvoje optimaliam natūraliam skaidymuisi palengvinti. Galiniai akėčių virbalai iškelia į paviršių smulkesnes šaknis. Dėl to savaime įsisėjantys augalai, rapsai ir piktžolės sudžiūsta ir yra efektyviai sunaikinami. Užsikimšimo pavojus yra mažesnis dėl išmanaus horizontalia ir vertikalia kryptimi veikiančių žemės dirbimo segmentų paskirstymo. Priekiniai diskai palengvina noragų įsiskverbimą į dirvą – taip sumažinami traktoriaus traukiamosios galios reikalavimai.

Diskų sekcija. Dviejų eilių įgaubtais diskais „Heliodor“ sekcijos pasiteisino, naudojant jas tūkstančiuose laukų. Vertikaliai veikiančių priekinių diskų sekcijos pjauna organinę medžiagą ir dirvą tam, kad už jų esantys „DeltaCut“ noragėliai patikimai įsiskverbtų į dirvą netgi esant sudėtingoms sausros sąlygoms. 510 mm skersmens lėkštės sukuria grubų dirvos profilį, kad dėl noragėlių veikimo nesusidarytų kietas sluoksnis.

Noragų sekcija. Diskų ir noragų sekcijų sąveika – tai puikus simbiozės pavyzdys. Horizontaliai veikiantys noragai pjauna šakniastiebes piktžoles bei augančius augalus nedideliame gylyje ir labai švelniai purena dirvą. Taip ne tik panaikinamas kapiliarinis veikimas, bet ir ilgam apsaugomas vandens balansas. Dėl stabilaus noragų skersinio reguliavimo toks rezultatas pasiekiamas per visą darbinį plotį netgi ant šlaitų.

Tiksli sąveika. Lėkščių ir virbų veikimas turi būti optimaliai suderintas, kad padargas neužsikimštų. Viena lėkštė veikia tiesiai priešais atitinkamą noragėlio smaigalį, o dvi lėkštės – priešais noragėlio sparnus.

Tikslumas gylyje. Noragų darbinio gylio reguliavimas „DeltaCut“ reguliuojami hidrauliškai. Tam reikalingas dvipusio veikimo vožtuvas. Priekinių gylio reguliavimo ratų, važiuoklės ratų ir šoninių atraminių ratų hidrauliniai cilindrai yra sujungti kaip pagrindinė / pavaldžioji sistema, todėl noragėlius galima reguliuoti lygiagrečiai žemės paviršiui. Šoninės sekcijos gali būti kreipiamos aukštyn arba žemyn, kad būtų tiksliai reguliuojamas gylis netgi nelygiose vietovėse. Kadangi gylis reguliuojamas per ratus, padargą papildomai galima naudoti be volo.

Pneumatinė stabdžių sistema. „Koralin 9“ skutike įrengta pneumatinė stabdžių sistema jos ašių apkrovai amortizuoti. Naudojama patvari BPW ašis su spyruoklinio stabdžio pavaromis. Stabdys atleidžiamas, naudojant mygtuką, esantį virš transportavimo rato kairiojoje pusėje važiavimo kryptimi.

Išsaugomas vandens balansas

  • Pavasarį auginant tarpines kultūras, dirvą paruošiama vėliau sėjamoms pagrindinėms kultūroms. Nepaisant to, tarpinės kultūros siurbia iš dirvos daug vandens, todėl jos turi būti sunaikinamos visame lauke. Dėl paviršinio skutimo hibridinis skutikas „Koralin 9“ išlieka vandens kapiliarai, tad apsaugoma dirvoje esanti drėgmė.
  • Nuėmus grūdų derlių, dirva praranda daug vandens dėl likusių šiaudų ražienų. „Koralin 9“ pakerta ražieną nedideliame gylyje ir sudaro idealias sąlygas savaime įsisėjantiems augalams augti. Šiaudų ražienos nebesiurbia vandens iš dirvos ir iš jų visame lauke sudaroma danga, apsauganti dirvą nuo erozijos.
  • „Koralin 9“ ir toliau padeda išlaikyti vandens balansą dirvoje antrojo ražienos skutimo metu. Savaime įsisėjantys augalai ir piktžolės patikimai sunaikinamos po akėjimo ir vandens kapiliarai atkertami prie pat dirvos paviršiaus, kad būtų užkirstas kelias jų iškilimui.
Koralin 9 660 KUA Koralin 9 840 KUA
Darbinis plotis 660 cm 840 cm
Traktoriaus galios poreikis kW 170 – 243 216 – 309
AG 231 – 330 294 – 420
Diskai 43 55
Diskų skersmuo 510 mm 510 mm
Atstumas tarp sijų (lėkštės) 90 cm 90 cm
Atstumas tarp eilių (lėkštės) 15 cm 15 cm
Noragai 22 28
Kalto plotis 380 mm 380 mm
Atstumas tarp sijų (diskai) 100 cm 100 cm
Atstumas tarp eilių (noragai) 30 cm 30 cm
Rėmo aukštis (noragai) 57 cm 57 cm
Transportavimo plotis 3,0 m 3,0 m
Transportavimo aukštis 3,4 m 4,0 m
Ilgis su vienu volu 9,1 m 9,1 m
Ilgis su akėčiomis 10,1 m 10,1 m
Masė 7 029 kg 8 495 kg

Turite klausimų?

Užpildykite formą ir mes su Jumis susisieksime