Fendt IDEAL serijos kombainai

Fendt  pripažintas aukščiausios klasės žemės ūkio traktorių, kombainų ir žaliojo pašaro ruošimo technikos gamintojas. Premium kategorijai priskiriami „Fendt“ traktoriai pagal techninės pažangos lygį, komfortą, efektyviuosius parametrus daugelio ekspertų įvardijami kaip analogų neturinčios referencinės klasės mašinos. Praktinių naujovių gausa šie traktoriai yra neprilygstami. Visi traktoriai projektuojami ir gaminami išskirtinai Vokietijoje. Gamintojas pirmasis gamyboje įdiegė sklandų bepakopį greičio reguliavimą, praktiškai įgyvendino shift-by-wire mašinos valdymo koncepciją. Pramoninis mašinų dizainas yra kuriamas bendradarbiaujant su „Porsche Design Studio“.

Fendt IDEAL nepanašus nei į vieną iki šiol gamintą javų kombainą. Projektuotas nuo balto popieriaus lapo, konstruotas ir bandytas šešerius metus. Tai kūrinys geriausių pramonės inžinierių, kurių neribojo jokie techniniai suvaržymai ir kompromisai.

Rezultatas – unikalūs techniniai sprendimai, sutinkami pirmą kartą grūdų kūlimui ir valymui. Tai naujasis išskirtinių galimybių „Fendt IDEAL“. „Fendt IDEAL“ seriją sudaro trys baziniai modeliai ratinis, pusiau vikšrinis ir PL kalnų versija, keturių našumo klasių (modelio indeksas atitinka našumo klasę: 7, 8, 9 ir 10), su vienu ar dviejų rotorių ašine kūlimo separavimo sistema, apimantys galios diapazoną nuo 450 iki 790 AG.

Pjaunamosios

 • Modernizuotų PowerFlow pjaunamųjų pločiai nuo 7,70 iki 12,20 m.

PowerFlow pjaunamosios konstrukcijos privalumai:

 • Nupjauti augalai tiekiami į kombainą tolygiai, varpomis į priekį
 • Atsižvelgiant į kombaino pralaidumą reikalinga ir didesnė, 76cm diametro, pjaunamosios sraigė.
 • „Schumacher“ tipo dalgio reduktorius, didelis, 1220 kirčių per minutę dalgio judėjimo greitis, dantyti peiliukai, Pjaunamoji pritaikyta.
 • Patikima ir tiksli dirvos kopijavimo sistema. 60% kombaino našumo priklauso nuo patikimo dirvos kopijavimo. Power Flow pjaunamoji patikimai surenka įvairaus aukščio tiek stačius tiek sugulusius javus.
 • unikali, vienintelė rinkoje AutoDock sistema leidžia pjaunamąją su kombainu sujungti vos per 5 s. Visos mechaninės, elektrinės ir hidraulinės jungtys sujungiamos neišlipant iš kombaino kabinos, paspaudus tam skirtą mygtuką valdymo terminale

Kūlimo aparatas ir separacijos sistema

 • Unikalios konstrukcijos Helix ašinė kūlimo ir separacijos sistema su vienu (mod. IDEAL 7) arba dviem ašiniais būgnais, turinčiais spirale išdėstytus pirštus. Patys didžiausi rinkoje, 4837mm ilgio ir 600mm diametro rotoriai tai daugiau nei pakankamas kelias švelniai iškulti grūdus, atskirti nuo šiaudų, nesuskaldant vienų ir netrupinant antrų
 • Mažos galios sąnaudos. Galia yra darbo kiekis atliktas per laiko vienetą. Išlukštenti grūdą yra darbas, norint išlukštenti reikia daugiau galios. Jei pailginam kūlimo separavimo rotorių, nedidindami rotoriaus apsukų ir kūlimo agresyvumo per tą patį laiko vienetą iškuliam daugiau grūdų nei trumpesniu rotoriumi. Geresnis naudingo veiksmo koeficientas, daugiau energijos skiriama grūdų atskyrimui, mažiau šiaudų minkymui. Todėl Ideal kombainų galios sąnaudos net iki 50% mažesnės o šiaudų kokybė net iki 10% geresnė.

Valytuvas

 • Originalios konstrukcijos IDEALbalance valytuvas su dviem kratomosiomis lentomis, kurių pirmoji įrengta po kūlimo sekcija, antroji po separacijos dalimi. Viską kas prabyrą pro pobūgnius grąžinama į valomosios priekį, taip išnaudojamas visas valomosios plotas, išnaudojamas visas valomosios našumas net ir dirbant šlaituose.

Šiaudų ir pelų tvarkymas

Didelio našumo kombainai dirba su plačiomis pjaunamosiomis, tai  reiškia, kad ir susmulkintus šiaudus bei pelus reikia paskleisti per visą pjaunamosios plotį. Ir susmulkinti šiaudų kiekį atitinkantį prikuliamų grūdų kiekiui. Tokiam darbui reikalingas rimtas smulkintuvas – skleistuvas.

Pagal poreikį ir bendrą kombaino konfigūraciją galima priderinti tinkamą smulkintuvą iš kelių galimų versijų:

 • Smulkiam smulkinimui (rekomenduojama Lietuvoje) ShortCut -112 peilių.
 • BaseCut smulkintuvas su 56 peiliais.
 • Dviejų greičių galios perdava (rekomenduojama planuojant kulti kukurūzus)
 • Pelų skleistuvas gali būti valdomas rankiniu būdu arba elektra iš kabinos, turi dvi galimas padėtis, kai pelai skleidžiami į šonus arba pučiami į šiaudų srautus.
 • Pasyvios šiaudų skleidimo kreipiančiosios (rekomenduojama kombainams su pjaunamosiomis iki 9m)
 • ActiveSpread su elektra valdomais aktyviais šiaudų paskleidimo diskais (rekomenduojama kombainams su plačiomis pjaunamosiomis)
 • Rankinis arba nuotolinis smulkintuvo įjungimas.
 • Automatinis sekcijų valdymas, smulkintų šiaudų paskleidimas pagal realų pjaunamosios apkrovimą.
 • Nustačius skleidimo kryptį, kad kompensuotų šoninį vėją, nuostatos automatiškai persikelia į priešingą pusę apsisukus galulaukėje.

Grūdų bunkeris ir iškrovimas

 • 12 500 l (standartinis mod. IDEAL 7 ir IDEAL 8) arba rekordinės, 17 100 l (standartinis mod. IDEAL 9 ir IDEAL10) talpos grūdų bunkeris, t. y. 18 proc. daugiau už artimiausią varžovą.
 • Iškrovimo našumas 140 arba 210 l/s, t. y. 32 proc. didesnis už artimiausią varžovą.
 • Dėl unikalios iškrovimo pavaros konstrukcijos ir iškrovimo sraigės geometrijos 210l/s iškrovimo sistema galios poreikis toks pat kaip ir paprasto kratiklinio kombaino 100l/s iškrovimo sistemos.
 • Iškrovimo našumas reguliuojamas hidrauliškai.
 • Galima užsakyti su specialia kedenimo įranga, palengvinančia žolių sėklų iškrovimą.

Variklis ir transmisija

 • 7 klasės kombainuose įrengtas vienintelis rinkoje 7 cl., 9,8 l darbo tūrio jėgos agregatas su didelio slėgio maitinimo sistema common rail, atitinkantis griežčiausius Etapo V(Tier 5) taršos reikalavimus. 8 ir 9 klasės kombainuose naudojami 12,4, 15,2 9 ir 16,2 l MAN varikliai.
 • Visi varikliai atitinka efektyviausią Fendt žemų sūkių koncepcija, analogišką naudojamai ratinių „Fendt 1000 Vario“ traktorių jėgos agregatuose: variklių darbinis diapazonas apima mažesnių sūkių zoną, todėl degalų sąnaudos gerokai mažesnės, o jų darbas nepalyginamai tylesnis.
 • Kompaktiškas didelio našumo kombainas, komsruotas atsižvelgiant į transportinius gabaritus. Pagrindinis rėmas tik 1,40 m pločio kombaino karkasas, todėl galima montuoti plačius vikšrus ar padangas neviršijant 4m bendro kombaino pločio. Pasirinktinai – pusiau vikšrinė važiuoklė TrackRide su 660 mm (gabaritinis kombaino plotis <3,30 m) arba 760 mm (gabaritinis plotis <3,50 m) pločio vikšrais.
 • Kompaktiška darbinių agregatų pavara. Viso labo tik:
  • 1 Kardaninis velenas
  • 13 diržų
  • 1 grandinė

Tai yra per pus mažiau nei vidutinio našumo kratikliniuose kombainuose.

Kabina ir valdymas

 • Erdvi ir ergonomiška naujai suprojektuota Vision kabina su elektroniniu visų funkcijų valdymu.
 • Kabinoje – iš Fendt savaeigių mašinų garai pažįstamas daugiafunkcis porankis, terminalas ir valdikliai. „Fendt IDEAL“ valdymo strategija atitinka bendros visoms Fendt mašinoms valdymo koncepcijos reikalavimus.
 • Vairuotojo sėdynė su pneumatine amortizacija ir dinaminiu stabilizavimu, kuri gali būti apsiūta tikra, aukštos kokybės oda.
 • IdealDrive sistema – vairavimas su valdymo svirtimi, kad vairo kolonėlė neužstotų vaizdo į pjaunamąją ir būtu patogiau įsitaisyti sėdynėje (galima užsakyti tik kombainams su pusiau vikšrine važiuokle).
 • Paskutinės kartos terminalas Varioterminal 10.4–B su 10,4″ įstrižainės reguliuojamu, lietimui jautriu ekranu išsamiam parametrų atvaizdavimui. Jame sutelktas visų kombaino funkcijų valdymas, nuostatų keitimas ir darbinių parametrų stebėsena. Yra galimybė prijungti vaizdo kameras.

Kūlimo proceso automatizavimas

Kuo didesnis kombaino našumas tuo sunkiau operatoriui suvaldyti masės srautą judantį per kombainą ir didesnis srautas kuliamos masės tuo sunkiau operatoriui jį suvaldyti. Be to kuo didesnės masės srautas tuo labiau juntami pokyčiai lauke tokie kaip: drėgmės, brados, padėlio tankio netolygumai. Susidoroti su šiais iššūkiais ir išnaudoti visą kombaino potencialą padeda automatika.

 • Interaktyvi IDEALharvest kombaino valdymo sistema specialiai sukurta IDEAL serijos kombainui. Akustiniai masės srauto jutikliais MADS, išdėstyti išilgai nuožulnios kameros, ašinių būgnų, Skersai i r išilgai valomosios per visą ilgį, nuolatos analizuoja kūlimo ir separavimo sistemos darbą, apkrovos netolygumą ir silpniausias vietas kurios stabdo kombaino konvejerio darbą. Fiksuojamas ne tik masė srautas, bet ir nuostoliai, pagal kuriuos koreguojamas likusių sistemų darbas.
 • Grūdų kokybę tikrina specialiai įrengta vaizdo kamera, tiksliai nustatanti sužalotų grūdų ir priemaišų kiekį juose. Duomenys pateikiami valdymo porankio priekyje tvirtinamame iPad planšetiniame kompiuteryje.
 • Speciali kombaino parametrų valdymo programėlė SmartConnect, įdiegiama iPad planšetiniame kompiuteryje. Prioritetai nustatomi labai paprastai ir suprantamai. Trikampis, kurio viršūnės  simbolizuoja grūdų skaldymą, negrūdines priemaišas bunkeryje ir grūdų nuostolius. Stumdant indikatorių nustatomas balansas tarp skirtingų parametrų, kurie svarbesni ir kurių negalima aukoti didesnio našumo labui o automatika padarys likusį darbą. Prioritetus paprasta keisti dienos bėgyje reaguojant į besikeičiančią situacija ar poreikius.
 • Didelio intensyvumo apšvietimas su LED žibintais, net naktį paverčiančiais diena.
Techniniai duomenys/Modeliai IDEAL10    IDEAL 7 IDEAL 8
Pjaunamoji
PowerFlow pjaunamųjų pločiai, m 9,20–12,20 7,70–10,70                9,20–12,20
Automatinis pjovimo aukščio išlaikymas
Pjaunamosios automatinė reljefo kopijavimo Sistema AutoLevel
Pjaunamosios kontaktinio slėgio reguliavimas
Automatinis pjaunamosios prijungimas AutoDock º º º º
  Kūlimo-separavimo sistema ir valytuvas
Tipas Du ašiniai būgnai su spirale išdėstytais

Pirštais

 

Vienas ašinis būgnas su spirale išdėstytais pirštais Du ašiniai būgnai su spirale išdėstytais pirštais
Ašinio būgno skersmuo, mm 600 600 600 600
Ašinio būgno ilgis, mm 4 837 4 837 4 837 4 837
IDEALbalance separatorius
Cikloninio tipo valytuvas
Šiaudų ir pelų tvarkymas
BaseCut smulkintuvas 4 eilių/56 peilių/● 4 eilių/56 peilių/● 4 eilių/56 peilių/● 4 eilių/56 peilių/●
ShortCut smulkintuvas 8 eilių/126 peilių/º 8 eilių/126 peilių/º 8 eilių/126 peilių/º 8 eilių/126 peilių/º
Radialinis ActiveSpreader skleistuvas º º º º
  Grūdų bunkeris ir iškrovimo sistema
Grūdų bunkerio talpa, l 17 100/• 17 100/º 17 100/º 17 100/●
12 500/● 12 500/● 12 500/º
Iškrovimo našumas, l/s 210/• 210/º 210/º 210/●
140/● 140/● 140/º
  Variklis, transmisija ir važiuoklė
Variklis MAN “AGCO Power” MAN MAN
Darbo tūris, l 16,2 9,8 12,4 12,4
Didžiausia variklio galia su galios padidėjimu PowerBoost

(standartas ECE R120), kW/AG

 

581/790

336/451 401/538 483/647
Didžiausios padangos, <3,30 m 800/70R38 800/70R38 800/70R38
Didžiausios padangos, <3,80 m 900/60R38–750/65R26 900/60R38–750/65R26 900/60R38–750/65R26
Pusiau vikšrinė važiuoklė º º º
 • Standartinė įranga; º Pasirenkama įranga

Turite klausimų?

Užpildykite formą ir mes su Jumis susisieksime