Nauja ar naudota technika? Klausimas, kuris gali būti vertas milijono

Kad kokybiška žemės ūkio technika reikalauja nemenkų investicijų, žino kiekvienas ūkininkas, nepriklausomai nuo dirbamos žemės ploto. Kol vieni nesureikšmina įrangos amžiaus ir, norėdami sutaupyti, renkasi tik dėvėtą techniką, kiti – priešingai, teikia prioritetą neseniai gamyklą palikusioms mašinoms.

Tačiau ar tai yra prabangos klausimas? Ir ar visais atvejais naujesnė technika reiškia didesnę prabangą? Panagrinėkime daugiau aspektų, slypinčių už kainos. 

Kada dėvėta technika jums atsieis brangiau?

Jei pagrindinis vertinimo kriterijus būtų įsigijimo kaina, tuomet dėvėta technika visuomet bus patrauklesnis variantas. Tačiau suma, kurią išleidžiame pirkimo momentu, tėra pirminė investicijos dalis. Su laiku, vertindami technikos atsiperkamumą, turime atsižvelgti ir į remonto išlaidas, ir gedimų atneštus nuostolius, ir bendrą mašinos našumą. Tad reikėtų pripažinti, kad šiais atžvilgiais “antrų rankų” įranga turi ne vieną svarų trūkumą.

  • Garantinis aptarnavimas

Įsigiję naudotą techniką prarandate galimybę į kokybišką garantinį aptarnavimą, o kartu ir atsakomybę už įrangos būklę. Net jei perpardavinėtojas ir siūlo tam tikrą aptarnavimo periodą, jis nei savo trukme, nei kokybe tikrai neprilygs gamintojo standartams. Pirkdami naują įrangą iš oficialaus atstovo, visada esate garantuoti dėl profesionalaus aptarnavimo, nemokamų periodinių patikrinimų ir operatyvaus galimų problemų sprendimo.

  • Parama

Ne paslaptis, ES ir kitokios fondų lėšos remia žemės ūkio plėtrą, o daugumai ūkininkų tai yra pagrindinė priemonė atnaujinti savo technikos atsargas. Kadangi ES parama yra nukreipta į ekologinius tikslus ir žemės ūkio modernizavimą, fondų lėšos dažniausiai teikiamos tiktai naujai technikai, aprūpintai inovatyviausiomis tvarumo technologijomis, įsigyti.

  • Servisas ir operatyvi pagalba gedimo atveju

Tikriausiai kiekvieną ūkininką išpila šaltas prakaitas, vien pagalvojus apie darbų įkarštyje sustojusį gyvybiškai svarbų padargą. Remonto kaina tokiomis akimirkomis nublanksta prieš patiriamą nuostolį, su sąlyga jei kvalifikuota pagalba išvis atsiras artimiausiu metu. Pirkdami iš oficialaus atstovo (šiuo atveju remiamės „Ivabaltės“ praktika), gaunate originalias detales ir profesionaliai gamintojo apmokytų meistrų pagalbą, prienamą 24/7, kad ir kur bebūtumėte. Kažin, ar to galite tikėtis iš „garažinio“ meistro.

  • Technologinė pažanga

Faktą, kad su naujesnėmis technologijomis galite nuveikti daugiau, greičiau ir sutaupyti nemažai sąnaudų, sunku ignoruoti – ypatingai didesnių valdų savininkams. Pagalvokite ir apie tai, kad kol jūs svarstote, kiti jau naudojasi šių technologijų privalumais ir žengia žingsnį pirmyn. Tad jei nauja technika kasdien padės jums dirbti našiau, sutaupys sąnaudų ir laiko, tuomet verta negailėti lėšų tokiai investicijai.

 

Kada naudota technika gali būti tinkamas sprendimas?

Tikrai ne tuo atveju, jei turite daug dirbamos žemės. Na, o jei valdote arba prižiūrite nedidelius plotus, technika iš antrų rankų gali būti tinkamas sprendimas, tačiau su keliomis sąlygomis – jei gerai nusimanote apie tinkamos įrangos kriterijus arba galite pasitarti su patikimu bei nešališku specialistu.

Neretai suinteresuoti asmenys linkę užglaistyti arba nutylėti dėvėtų įrenginių trūkumus, kuriuos gali būti sudėtinga pastebėti iš šalies, ypač, jei prekės ženklas yra nepažįstamas. Tad garantuotas sėkmingo pirkinio receptas būtų visuomet rinktis gerai žinomus, patikimu ir laiko patikrintus gamintojus.

Dalintis:

Share on facebook
Share on linkedin