Kaip optimizuoti kuro sąnaudas ūkyje?

Išaugusios kuro kainos yra nauja realybė, su kuria teks susigyventi neribotam laikui. Jos pasekmes jaučia visi, netgi patys mažiausi, o ką jau kalbėti apie didelius ūkius, nuolat ieškančius naujų kaštų taupymo sprendimų. Tačiau norintiems sutaupyti, verta fokusuotis ne tik į mažesnį kuro suvartojimą, bet ir į didžiausią įmanomą jo naudojimo efektyvumą. Remdamasi savo, partnerių ir klientų patirtimi laukuose, „Ivabaltė“ surinko svarbiausius punktus, kurie padės sumažinti kuro sąnaudas ir pakelti našumą be didesnių pastangų.

Kuro atsargų laikymas

Taip, taupymo procesą galima pradėti kurui dar nepasiekus traktoriaus bako! Nudažykite antžemines kuro saugyklas šviesia spalva ir saugokite nuo tiesioginės saulės šviesos tam, kad išvengtumėte perteklinio garavimo ir tiesiogine prasme nepaleistumėte savo pinigų pavėjui.  

Reguliariai atlikite technikos profilaktinę patikrą

Laiku pakeisti tepalai, alyva ir oro filtrai turi lemiamą poveikį kuro sąnaudoms. Bet to, apžiūros metu padidėja tikimybė aptikti bet kokius techninius nesklandumus, didinančius kuro naudojimą. Ne paskutinėje vietoje lieka ir padangų būklė bei oro slėgis jose – tinkamai subalansuotos ir pripūstos padangos mažina kuro sąnaudas 3-4%.

Dydis, atitinkantis darbo specifiką

Svarbu turėti skirtingų dydžių technikos, pritaikytos įvairaus sunkumo darbams. Didelis ir galingas traktorius veltui degins kurą nesudėtingų darbų metu, o perkrautas mažasvoris traktorius sudegins gerokai daugiau kuro nei įprasta.

Rinkitės techniką pagal specifinius kriterijus

Prieš įsigydami naują traktorių, atsižvelkite ne tik į dyzelino ir „AdBlue“ sąnaudas, bet ir kitus parametrus, nurodančius taupesnį kuro naudojimą, pavyzdžiui, sūkių skaičių, reikalingą didžiausiam sukimo momentui pasiekti. Kitas kriterijus, kuriuo verta pasitikėti, yra oficialus DLG (German Agricultural Society) testas, suteikiantis išsamią techninę informaciją, patikrintą trečiosios šalies ekspertų.

Ekonomiškiausias ir klientų jau ne kartą įvertintas FENDT modelis 724 Vario Gen6, pagal oficialius DLG testus pademonstravo 263 g/kWh dyzelino ir 10,7 g/kWh „AdBlue“ sąnaudas lauko darbuose. Kitas flagmanas, nominuotas taupiausiu savo galios kategorijoje, yra  FENDT 1050 Vario, kurio pagal DLG testą užfiksuotos sąnaudos lauko darbuose tebuvo 233 g/kWh dyzelino bei 23,1 g/kWh „AdBlue“.

Tikslus maršruto planavimas

Kiekviena minutė, prarasta atliekant nereikalingus arba pakartotinus manevrus lauke, kainuoja ir brangų kurą, ir dar brangesnį jūsų laiką. Nenorėdami paaukoti produktyvumo dėl prasto maršruto planavimo, pamąstykite apie investiciją į pažangius palydovinius sprendimus.

Automatinė vairavimo sistema su palydovine technologija padeda išvengti dubliavimo ir padidinti dirbamo ploto aprėptį, taigi, su tuo pačiu kuro kiekiu nudirbate gerokai daugiau. Skaitmenizuotas planavimo įrankis leidžia sutaupyti iki 10% brangių ūkio sąnaudų, įskaitant ir kurą. Juk važiavimas tuo pačiu maršrutu dukart yra pernelyg didelė prabaga bet kam, tiesa?

Dalintis: